ELXM421VSN101MQ30S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXM421VSN101MQ30S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 720 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LXM
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.0296 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF