ELXS421VSN271MQ45S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXS421VSN271MQ45S
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.870" (47.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.36 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.9448 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF