ELXV101EC3681MM40S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXV101EC3681MM40S
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.185 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.37 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 41 mOhms