ELXV101ELL121ML15S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXV101ELL121ML15S
Descrizione:
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Mfr Chemi-Con
Capacitance 120 µF