ELXV250EC3182ML25S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXV250EC3182ML25S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.533 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series LXV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.19 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1800 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 28 mOhms