ELXV500EMC331MK20S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXV500EMC331MK20S
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 595 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.19 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 59 mOhms