ELXV500ETD180MEB5D
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXV500ETD180MEB5D
Descrizione:
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 66 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 165 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 18 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 1.1 Ohms