ELXY250ETC820MFB5D
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXY250ETC820MFB5D
Descrizione:
CAP ALUM 82UF 20% 25V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 109.2 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 273 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 82 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 350 mOhms