ELXY350ETC470MFB5D
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXY350ETC470MFB5D
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series LXY
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF