ELXZ350ETD331MJ16S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELXZ350ETD331MJ16S
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 525 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series LXZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.05 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 68 mOhms