ELZA350ELL182ML20S
Chemi-Con
Prodotto No:
ELZA350ELL182ML20S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RAD TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.398 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series LZA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.33 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1.8 mF
Package Bulk
Impedance 26 mOhms