EMHB100ARA331MHA0G
Chemi-Con
Prodotto No:
EMHB100ARA331MHA0G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 223.2 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 400kHz
Ratings AEC-Q200
Series Alchip™- MHB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 240 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF