EMHS101ARA161MLH0S
Chemi-Con
Prodotto No:
EMHS101ARA161MLH0S
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 160UF 20% 100V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive, High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 656 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 98mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series Alchip™- MHS
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.64 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 160 µF