EMLA6R3ARA331MF80G
Chemi-Con
Prodotto No:
EMLA6R3ARA331MF80G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 115 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series Alchip™- MLA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 230 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 700 mOhms