EMLE160ARA100MD73G
Chemi-Con
Prodotto No:
EMLE160ARA100MD73G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
In magazzino : 987
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 18 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MLE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 27 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF