EMLE350ARA100MF73G
Chemi-Con
Prodotto No:
EMLE350ARA100MF73G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MLE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 45 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF