EMVE100ARA102MJA0G
Chemi-Con
Prodotto No:
EMVE100ARA102MJA0G
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 410 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVE
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF