EMVE100ARA151MF80G
Chemi-Con
Prodotto No:
EMVE100ARA151MF80G
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVE
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF