EMVE100ARA332MLH0S
Chemi-Con
Prodotto No:
EMVE100ARA332MLH0S
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series MVE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.08 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3.3 mF