Switchcraft Inc.
Prodotto No:
EN3L2F16X
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$10.526
$10.526
10
$9.47435
$94.7435
25
$8.92468
$223.117
50
$8.69592
$434.796
100
$8.467065
$846.7065
250
$7.55174
$1887.935
500
$7.094068
$3547.034
1000
$6.270238
$6270.238
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.160" ~ 0.265" (4.06mm ~ 6.73mm) |
| Backshell Material, Plating | Thermoplastic |
| Insert Material | Elastomer |
| Ingress Protection | IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 250VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Backshell, Cable Clamp |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Applications | General Purpose, Instrumentation, Marine, Medical |
| Number of Positions | 2 |
| Color | Black |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | EN3® |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EN3L2F |