Switchcraft Inc.
Prodotto No:
EN3L3F16X
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$12.6635
$12.6635
10
$11.22615
$112.2615
25
$10.79428
$269.857
50
$10.3626
$518.13
100
$9.7869
$978.69
250
$8.92335
$2230.8375
500
$8.34765
$4173.825
1000
$7.65681
$7656.81
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.160" ~ 0.265" (4.06mm ~ 6.73mm) |
| Backshell Material, Plating | Thermoplastic |
| Insert Material | Elastomer |
| Ingress Protection | IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 250VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Backshell, Cable Clamp |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Applications | General Purpose, Instrumentation, Marine, Medical |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | EN3® |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EN3L3F |