Switchcraft Inc.
Prodotto No:
EN3L3MCX
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN RCPT MALE 3POS GOLD CRIMP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.4125
$6.4125
10
$5.7741
$57.741
25
$5.43894
$135.9735
50
$5.29948
$264.974
100
$5.16002
$516.002
250
$4.60218
$1150.545
500
$4.358125
$2179.0625
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.160" ~ 0.265" (4.06mm ~ 6.73mm) |
| Backshell Material, Plating | Thermoplastic |
| Insert Material | Elastomer |
| Ingress Protection | IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 250VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | Backshell, Cable Clamp |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Applications | General Purpose, Instrumentation, Marine, Medical |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | EN3® |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EN3L3M |