Switchcraft Inc.
Prodotto No:
EN3L5MX
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN RCPT MALE 5P GOLD SLDR CUP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$9.082
$9.082
10
$8.04745
$80.4745
25
$7.73756
$193.439
50
$7.42824
$371.412
100
$7.01556
$701.556
250
$6.448144
$1612.036
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.160" ~ 0.265" (4.06mm ~ 6.73mm) |
| Backshell Material, Plating | Thermoplastic |
| Insert Material | Elastomer |
| Ingress Protection | IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 250VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | Backshell, Cable Clamp |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Applications | General Purpose, Instrumentation, Marine, Medical |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Black |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | EN3® |
| Shell Material | Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EN3L5M |