EP2300000000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
EP2300000000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.091" (2.30mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 15 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Brass
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 23
Number of Positions 23
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series EP
Type Header, Male Pins, Unshrouded
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)