Switchcraft Inc.
Prodotto No:
EP913S20
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$11.9985
$11.9985
500
$11.768125
$5884.0625
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 250mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Mechanical Life | 20,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | EP913 |
| Voltage Rating - DC | 48 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Base Product Number | EP913 |