Casa / AC DC Converters / EPM15-240-BC-0F0
minImg
EPM15-240-BC-0F0
Astrodyne TDI
Prodotto No:
EPM15-240-BC-0F0
Produttore:
Astrodyne TDI
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 15W
In magazzino : 193
Product Status Active
Efficiency 70%
Mfr Astrodyne TDI
Features Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 275 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cTUVus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.77" L x 2.16" W x 1.00" H (95.8mm x 54.9mm x 25.4mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 630 mA
Series EPM15 (15W)
Power (Watts) 15W