Switchcraft Inc.
Prodotto No:
EPS3SL1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.479
$6.479
10
$6.18545
$61.8545
25
$5.62628
$140.657
100
$4.86039
$486.039
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Switch Travel | 5.99mm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Screwdriver Slot |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Contact Finish | - |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | Flush |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | EPS3 |
| Switch Function | On-On (Line Voltage Selector) |
| Contact Timing | Not Specified |
| Operating Force | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | 115V-230V Marking |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EPS3SL |
| Actuator Material | Thermoplastic |