ERL6210R000JKR61
Vishay Dale
Prodotto No:
ERL6210R000JKR61
Axial
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series ERL
Power (Watts) 2W