Texas Instruments
Prodotto No:
ESD204DQAR
Produttore:
Pacchetto:
10-USON (2.5x1)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 3.6VWM 11.5VC 10USON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.684
$0.684
10
$0.60325
$6.0325
100
$0.46246
$46.246
500
$0.36556
$182.78
1000
$0.292448
$292.448
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5.5A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 0.65pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 50W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-USON (2.5x1) |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 11.5V (Typ) |
| Package / Case | 10-UFDFN |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.6V (Max) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ESD204 |