Texas Instruments
Prodotto No:
ESD351DPYR
Produttore:
Pacchetto:
2-X1SON (1x.60)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 3.6VWM 6.5VC 2X1SON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.456
$0.456
10
$0.34485
$3.4485
100
$0.2147
$21.47
500
$0.146908
$73.454
1000
$0.113012
$113.012
2000
$0.101707
$203.414
5000
$0.096054
$480.27
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 16A |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 1.8pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 36W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 2-X1SON (1x.60) |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 6.5V |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.6V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ESD351 |