Texas Instruments
Prodotto No:
ESD401DPYR
Produttore:
Pacchetto:
2-X1SON (1x.60)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5.5VWM 24VC 2X1SON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.399
$0.399
10
$0.3249
$3.249
100
$0.22135
$22.135
500
$0.165984
$82.992
1000
$0.124488
$124.488
2000
$0.114114
$228.228
5000
$0.107198
$535.99
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 4.5A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 7.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 67W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 2-X1SON (1x.60) |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 24V (Typ) |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ESD401 |