Texas Instruments
Prodotto No:
ESDS302DBVR
Produttore:
Pacchetto:
SOT-23-5
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 3.6VWM 3VC SOT23-5
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.5225
$0.5225
10
$0.4446
$4.446
100
$0.33193
$33.193
500
$0.260832
$130.416
1000
$0.201552
$201.552
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Bidirectional Channels | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 12A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 2.3pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 85W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 3V (Typ) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.6V (Max) |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ESDS302 |