EV107M6R3A9GAAKPLP
KEMET
Prodotto No:
EV107M6R3A9GAAKPLP
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
In magazzino : 500
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 500
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.222" (5.65mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 168 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 520mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EEV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 240 mA @ 100 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 520 mOhms