Casa / DC DC Converters / EXB50-48D05-3V3-RJ
minImg
EXB50-48D05-3V3-RJ
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
EXB50-48D05-3V3-RJ
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 3.3V 50W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.43" H (61.0mm x 57.9mm x 10.9mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 7.5A, 7.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series EXB50 (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 89%