F52R-1A7H1-11004
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
F52R-1A7H1-11004
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN FFC FPC BOTTOM 4POS 1MM R/A
In magazzino : 16959
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Actuator Color Black
Mating Cycles 30
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Voltage Rating 50V
Current Rating (Amps) 0.5A
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.079" (2.00mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.30mm, 0.33mm
Connector/Contact Type Contacts, Bottom
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Cable End Type Straight, Tapered
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Positions 4
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series Aorora F52R
Locking Feature Slide Lock
Pitch 0.039" (1.00mm)