FAE100JT-73-15R
YAGEO
Prodotto No:
FAE100JT-73-15R
Descrizione:
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.453" L (5.00mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 Ohms
Series FAE
Power (Watts) 1W