FB160808T-601Y-S-1
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
FB160808T-601Y-S-1
Descrizione:
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 500mA