FC0204JT-52-100K
YAGEO
Prodotto No:
FC0204JT-52-100K
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 100K OHM 5% 0.4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series FC0
Power (Watts) 0.4W