FCB199N65S3
onsemi
Prodotto No:
FCB199N65S3
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
D²PAK (TO-263)
Descrizione:
MOSFET N-CH 650V 14A D2PAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1225 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 199mOhm @ 7A, 10V
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 1.4mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series SuperFET® III
Power Dissipation (Max) 98W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V