FCH25N60N
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
FCH25N60N
Pacchetto:
TO-247
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 2
In magazzino : 7632
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 80
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3352 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 74 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 126mOhm @ 12.5A, 10V
Supplier Device Package TO-247
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series SupreMOS™
Power Dissipation (Max) 216W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Fairchild Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V