FCN2820G393J-Z
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
FCN2820G393J-Z
Descrizione:
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC 2820
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.197" W (7.10mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCN
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case 2820 (7150 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.039 µF