Casa / Film Capacitors / FCP0805H681J-J1
minImg
FCP0805H681J-J1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
FCP0805H681J-J1
Descrizione:
CAP FILM 680PF 5% 50VDC 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.043" (1.09mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series FCP
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 680 pF