Casa / IGBT Modules / FD400R12KE3HOSA1
minImg
FD400R12KE3HOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FD400R12KE3HOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 580A 2000W
In magazzino : 10
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Single Chopper
Current - Collector (Ic) (Max) 580 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 28 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 400A
Package / Case Module
Power - Max 2000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA