FDU3N40TU
onsemi
Prodotto No:
FDU3N40TU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
I-PAK
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 400V 2A IPAK
In magazzino : 4717
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 225 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 6 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.4Ohm @ 1A, 10V
Supplier Device Package I-PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 400 V
Series UniFET™
Power Dissipation (Max) 30W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V