Casa / Diode Arrays / FES16JT-5410HE3/45
minImg
FES16JT-5410HE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
FES16JT-5410HE3/45
Pacchetto:
TO-220AC
Descrizione:
DIODE ARRAY GP TO220AC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 975 mV @ 16 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C