Casa / IGBT Modules / FF1000R17IE4BOSA1
minImg
FF1000R17IE4BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF1000R17IE4BOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 1700V 6250W
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Input Capacitance (Cies) @ Vce 81 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series PrimePACK™3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 1000A
Package / Case Module
Power - Max 6250 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA