Casa / IGBT Modules / FF1200R12KE3NOSA1
minImg
FF1200R12KE3NOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF1200R12KE3NOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 5000W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Input Capacitance (Cies) @ Vce 86 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 1200A
Package / Case Module
Power - Max 5000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA