Casa / IGBT Modules / FF200R12KS4HOSA1
minImg
FF200R12KS4HOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF200R12KS4HOSA1
Pacchetto:
Module
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 275A 1400W
In magazzino : 10
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 275 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 13 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 200A
Package / Case Module
Power - Max 1400 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA