Casa / FET, MOSFET Arrays / FF23MR12W1M1B11BOMA1
minImg
FF23MR12W1M1B11BOMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF23MR12W1M1B11BOMA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET 2 N-CH 1200V 50A MODULE
In magazzino : 281
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3950pF @ 800V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 125nC @ 15V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 23mOhm @ 50A, 15V
Supplier Device Package Module
Vgs(th) (Max) @ Id 5.55V @ 20mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200V (1.2kV)
Series CoolSiC™+
Package / Case Module
Technology Silicon Carbide (SiC)
Power - Max -
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A