Casa / IGBT Modules / FF300R12KE4HOSA1
minImg
FF300R12KE4HOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF300R12KE4HOSA1
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 460A 1600W
In magazzino : 8
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 460 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 19 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 1600 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA